Konzervičky a kapsičky Applaws

appl

 

 

Holky mají tyto kapsičky a konzervičky prostě rády. Nejoblíbenější příchutí jsou u nás ančovičky. Pravidelně si je vozíme z kočičích výstav. Odchováváme na nich i naše koťátka.    

 

http://www.applaws.info/           

Kočičí strom 

IMG_3154

 

 

Kočičí strom slouží našim číčám k odpočinku, hrám, ale i k broušení drápků. Vyráběli jsme si ho vlastnoručně podle našich představ. Při jeho výrobě jsme ztupili několik nožů, použili několik metrů sisalu i plyše. Je upevněn k podlaze a také ke stěně. Putoval vlakem z Písku do Plzně, do bytu musel po svých, tedy po našich, protože se do žádného dopravního prostředku MHD  nevešel.

 

Jak jsme číčám vyrobili strom :o)

Škrábátko s porodničkou

Beze_jmna

 

 

"Kočkoliérka" je naše další dílko. Nejdřív jsem jí namalovala a pak se realizace ujala mužská ruka, pomáhali nám i kamarádi. V dolní části je porodnička s odklápěcím vrchním víkem a spodní lem porodničky je zásuvný, aby koťátka mohla při prvních krůčkách i mimo ni. Rám s pletivem je odendavací, prakticky jsme ho použili pouze jednou, a to jako prevenci porodu za skříní či stolem. Jinak voliérka slouží jako velké škrabátko s několika sloupy omotanými sisalem a třemi stupínky dosahujícími až ke stropu. Zvenku je polepena kobercem, o který si ráda brousí drápky Klárka. Většinou když nemůžu holky najít, odpočívají na posledním stupínku.

 

Jak probíhala realizace "kočkoliéry" :o)

Pohozené oblečení páníčků 

IMG_6444

 

 

Holky nás naučili uklízet si věci po příchodu domů hned do skříně. Jakmile totiž někde nějaký svršek necháme, beží k němu, začnou slastně "hnětat", což třeba u hedvábné halenky znamená její konec, a pak si na něj spokojeně lehnou...aspoň jedna strana je vždy spokojena... na chvilku...

Schovky ve skříni

P1010300

 

 

Občas se stane, že nemůžeme nějakého kočičáka najít, tak voláme, cinkáme talířem, šustíme sáčkem a přesto pohrešovaný člen smečky nepřijde. V tuto chvíli začínáme otvírat skříně. Kočky se dokážou do skříně proplížit během minutky a ven se jim opravdu nechce, spokojeně si tam hoví na oblečení, sáčcích, časopisech... Já během odchodu do práce pokaždé kontroluji jestli mám všechny číči venku. 

Peřiny

piiandy_032

 

 

Postel a peřiny jsou nejoblíbenějším pelíškem. Holky, případně i koťátka s námi každý den usínají - kromě prvních týdnů života koťátek, kdy je učíme na záchůdek. Kočky se rády zavrtají pod peřinu, přitulí se nebo se přijdou do postele pomazlit, odměnou nám je jejich očividná spokojenost a předení... Jen si občas nemáme kam lehnout...

Boudička

IMG_3768

 

 

První boudičku jsme dostali ve výbavičce pro Liušku, byl to nejoblíbenější domeček na hraní. Kočky se s ním dokázaly překutálet na druhou stranu místnosti, zárověň v něm odpočívaly, číhaly... Bohužel v říjnu už zbyla z boudičky jen placka, takže jsme ji museli vyhodit. Naštestí jí přítel objevil na internetu, a tak k nám na vánoce putovala z Německa boudička nová.

Koulodráha

IMG_3408

 

 

Koulodráha patří mezi "top" hračky. Holky i koťátka si s ní neskutečně vyhrajou a máme dojem, že nejradši v noci. Já jí mám ráda i díky tomu, že jde snadno složit, omýt, přestavět a pokud by se nějaký díl rozbil, jde dokopit samostatně. 

 

http://www.hagen.com/uk/cats/addinfo/catit_design_senses.cfm

Papírky a igelity všeho druhu

Klrky_prce

 

 

...takhle to dopadne když nezavřeme skříň, kde máme schované balící papíry, igelity, provázky... Stejný "osud" hrozí i toaletnímu papíru, starým novinám, časopisům, papírovým kuchyňským utěrkám, odhozeným letákům... prostě všemu, co lze "potrhat" a "poškubat"... Oblíbenné je také zalehávání čehokoliv právě čteného s jeho následnou likvidací... Páníčci se mají věnovat číčám!

Hrníčky a skleničky

IMG_4223

 

 

Hrníčky, skleničky, půlitry to jsou nejoblíbenější mističky našich koček. Ani nezáleží zda v nich máme vodu, minerálku, čaj... kafe s mlékem... nejde asi tak ani o obsah, ale o to, že daná tekutina je v "lidské" misce. Klárka dokáže nacpat hlavičku až na dno půlitru, Liuška zas ráda použije svoje tlapičky.

Fontánka

103-50053

 

 

Fontánka je nepostradatelný pomocník, má objem dva litry, což nám zaručuje, že holky budou mít dostatek vody po celý den. Má široké dno, takže se nikdy nepřevrhne a uvnitř je filtřík, který zachytává případné zbytky z kočičí tlamky. Jakmile se filtr moc zašpiní lze  dokoupit náhradní.

 

http://www.hagen.com/uk/cats/addinfo/50053.cfm

Voda z kohoutku

IMG_7744

 

 

No jo voda z kohoutku je prostě "IN". Jakmile jdeme do koupelny, běží holky za náma, vyskočí na umyvadlo, strčí čumáček pod kohoutek a čekají až z něj začne téct voda... škoda, že jí neumí zavřít, protože často na tekoucí vodu zapomeneme - radši nevědět kolik vody nám už proteklo...

Domečky z krabice 

IMG_6572

 

 

Tupé nože snadno a rychle? Vyrobte kočkám domeček z krabice! Ale kolik kočičí radosti prořezaná krabice přinese - jde se v ní schovat, číhat, spát, pacičkovat se přes prořezané dírky a dokonce je povoleno jí škubat a kousat!

Opačný konec mávátka 

kvten_97

 

 

Mávátka jsou kočičí klasika. Chumdelaté konce jsou časem nenávratně zničeny, ovšem holý konec přináší o mnoho  víc zábavy, zvlášť když s ním jezdíte po koberci či dlažbě - to v holkách probouzí doslova lovecké šílenství.                                      

Rybičky na gumičce

IMG_2891

 

 

Rybičky na gumičce milují hlavně koťátka, jsou pěkně zákeřné, nejdou totiž odnést... Někteří jedinci je dokážou utrhnout. Jak? To nechápeme... ale i na zemi se skvěle loví!

Hračky Petstages

IMG_8731

 

 

Tuhle značku hraček miluje celá smečka. Zatím nebyla ani jedna zničena, jsou stále krásně barevné, všichni kočičáci je strašně rádi loví a pak odnáší do tajných skrýší, odkud je musíme vždy po čase vyndat, protože už není nic s čím by si mohli hrát. Liuška zbožňuje plyšový míček z fotky, Klárka zas "tlustou" rybičku.

 

http://www.petstages.com/cats-menu.html

Šustivý tunel

IMG_8479

 

 

Kočky milují šustivé věci, takže tunelem jsme jim padli do noty. Je to skvělá schovka, probíhačka a hlavně konce mávátek se přes něj báječně loví! ...a v případě nouze je to i dobrá odpočívárna.

Notebooky a klávesnice

355

 

 

"....bbbbbbbbbbbbbrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr..." Zbláznil se počítač? Kdepak jen vám píšou naše kočky. Kamarádka mi na tyto zprávy už odpovídá stylem: "Ahoj Klárko a Liuško!" Počítače jsou prostě obrovské lákadlo - krásně hřejou, jsou blízko páníčků, za monitor se dá krásně schovat a klávesnice při přechodu i zalehnutí vydává super zvuky. A když páníčci tvoří něco podstatného? Nezájem, teď jsme tu my!

Kytky

lilu_list

 

 

V bytě nemáme žádné jedovaté květiny a ani kaktusy... Pro holky jsou zelené lístečky a stonky obrovským lákadlem, nebaští je, jen je baví kytky trápit. Když jsme byli všichni v Písku, Liuška mému ta'ťkovi vytahala půlku sazeniček paprik, přiběhl mi to říct můj vyděšený bráška, který tu spoušť viděl první, takže jsem jako ochránce mých chlupatých milíáčků běžela zamést stopy a všechny sazeničky jsem napíchala zpátky, samozřejmě zvadly a tak jsem šla s pravdou ven... Od tohoto incidentu mají sazeničky paprik v Písku "ohrádku".

"Mixér"

mixer

 

 

"Mixér" jsem přivezla z kočičí výstavy s představou, že holky budou granulky posouvat dírkami v jednotlivých patrech dokud nepropadnou dolů. Ze začátku to tak opravdu bylo, než přišly na jednodušší způsob jak se ke granulkám dostat. Nenapadlo to jen je, Bibinka z něj tak dlabe od prvních okamžiků. Mimochodem je to super budíček uprostřed noci... jooo když je hlad, tak je hlad!

 

http://www.hagen.com/uk/cats/product.cfm?CAT=5&SUBCAT=506&PROD_ID=05507450030101

http://www.hagen.com/uk/cats/addinfo/catit_design_senses.cfm

 


Velký krytý záchůdek

8791103-50702

 

 

S tímto záchodem je celá naše smečka spokojena. Pro holky je dostatečně velký, mohou si v něm pořádně „zahrabat“ aniž by polovina steliva skončila mimo záchod a nám se snadno čistí díky odklápěcímu hornímu dílu...ale občas i tak máme dojem, že největší z největších je pro ty naše potvůrky moc malý...

Taška

Nemáme přepravku, ale tašku. Dá se vyprat, složit a díky hornímu otvírání můžu holky během cestování pohladit. Holky jsou zvyklé mít na cestách kšírky. Cestování zvládají na jedničku, nejčastěji jezdíme vlakem. Liuška ráda spinká v tašce a Klárka si hoví na mém klíně, asi aby byla víc na očích...modelka:)

Kočičí dvířka

IMG_4198

 

 

Kočičí dvířka jsou prostě super. Nemusíme nechávat otevřené dveře, aby mohly holky procházet mezi místnostmi. V případě potřeby je lze „uzamknout“, což může připravit nejedno překvapení oběma stranám, ovšem číči, na rozdíl od nás, pak může pěkně bolet hlava.


...a naši páníčci

Beze_jmnam

 

 

Nevíme to s úplnou jistotou, ale asi nejlepší drbátko, hladítko, nejměkčí pelíšek a zdroj jídla jsou páníčkové... Těžko se to říká, ale asi je jasné, kdo je postupem času čí mazlíček.